יעוץ ללא עלות!

ניקוי שטיח, ספה או וילון?
למה להחליף? שאפשר לחדש! הצעת מחיר בקליק

SofaCleanX - ניקוי גג הרכב

סופא קליניקס - ניקוי גג הרכב והסרת כתמים

ניקוי גג הרכב

אנו שומרים על ניקיון הפנים של הרכב, אך לפעמים חוץ הרכב מתלכלך מהר ואין לנו כוח לנקות. חשוב מאוד לנקות את גג הרכב או בשטיפה במכון או ידנית. תחזוקת רכב הינה דבר חשוב ביותר. ככל שתשמרו על ניקיון הרכב הערך שלו ישמר. לפעמים הרכב מתלכלך מהסביבה שבה אנו חונים, מתחת לעץ, במקום מלא אבק, על בוץ ועוד. לכן חשוב לשמור על רכב נקי ולשטוף גם את הגג בצורה יסודית.

יש לנקות נכון את הרכב שלכם. אם אתם חולי ניקיון, שטיפת יתר של הרכב תגרום לקילופו ואם אתם מהמזניחים הבלאי ברכב יעלה, הצבע של הרכב ידהה והערך שלו לא יישאר גבוהה. כאשר מבצעים ניקוי לגג הרכב, יש לבצע זאת בזמן שטיפת הרכב. יש לנקות היטב את פנים הרכב, ולאחר מכן לנקות את הבחוץ. את גג הרכב הפנימי יש לנגב בעדינות עם מטלית לחה ולשאוב על עוצמה נמוכה. כך שתמרו על תחזוקת הגג הפנימי וגם תמנעו כתמים.

בעיות לכלוך גג נפוצות:

לשלשת ציפורים על גג הרכב ודרכי טיפול

לשלשת ציפורים מלאה בחומצה חזקה מאוד והיא עלולה לקלף את הצבע מהרכב. ברגע שהבחנתם בלשלשת, מיד יש לנקותה כי לאחר מכן יהיה קשה מאוד להוריד אותה והיא עשויה לקלף את צבע הרכב. יש להסיר את הלכלוך מגג הרכב בעזרת מגבונים לחים או מים בסבון. שימו לב! לא לשפשף את הגג במיוחד לא עם סקוטש. במידה ושטפתם את הרכב במכון שטיפה, בקשו ווקס ופוליש מקצועי, זה יוסיף שכבת מגן על הרכב. אל תעשו פעולה זו בעצמכם מכיוון שהיא עלולה לגרום נזק לרכב.

יש לשטוף את הרכב, אחת לחודש, ולשים לב שהניקוי הוא יסודי. אם הרכב הוא בגוון כהה יש לדאוג כי יעמוד בחניה מקורה, בגלל שגון כהה תופס חום ולכלוך, והצבע יכול לדהות עם הזמן. אם מצאתם כתמים קשים, כגון חלודה בגג הרכב, יש לפנות לחברות מקצועיות כגון SofaCleanX  המתמחה בשטיפה וטיפוח הרכב. חברתנו תייעץ על טיפול הולם ברכב ותשתמש בחומרים מקצועיים להסרת כתמים וחלודה. שימו לב שכתמי חלודה מתפשטים מהר, לכן לכו ישר לטפל ואל תחכו שהמצב יחמיר.

 

פיסות צבע רופפות על גג הרכב ודרכי טיפול

אם הבחנתם בפיסות צבע רופפות בעת ניקוי גג הרכב, יש להסירן בעדינות. לא צריך לשייף את  האזור או לנסות להסיר את החלודה. רצוי לרכוש חומר הנקרא “ממיר חלודה” שמקשה את החלודה ואז אפשר לצבוע אותה. תוכלו לצבוע את החלק שבו היה הכתם בעצמכם או לבקש תיקון צבע מקצועי מפחח הרכב. מדובר על מחיר קטן שעושה הבדל גדול.

גם רחיצת הרכב, חייבת להתבצע ע”י שמפו רכב מקצועי. לדוגמה שמפו 303, המיוחד לניקוי הרכב ללא גרימת נזק. יש להשאיר את הסבון על גג הרכב בעת השטיפה ולא לשטוף במים. צריך להספיג באמצעות מטלית מסוג מיקרופייבר משום שהאבק הנתפס בסבון יוסר טוב יותר מגג הרכב.

אופציות לשימור גג הרכב

  • השתמשו בכיסוי רכב.
  • מרחו את הרכב בחומרי הגנה ייעודיים לרכב.
  • נקו את הרכב פעם בחודש ובדקו את הגג.
  • הקפידו להחנות את הרכב בצל.
  • אל תחנו מתחת לעצים מנשירים.

אם הבחנתם בכתם בגג הרכב, שאינכם מצליחים להסיר בעצמכם, פנו למי שאחראי ברחיצה ידנית או לחברת SofaCleanX ושאלו אם ניתן יהיה להסיר כתם מסוים ואם כן כיצד.

סופא קליניקס - ניקוי גג הרכב והסרת כתמים